MZ zgłasza sprawę "bezwartościowych maseczek" do prokuratury

13 Maja 2020, 10:42 maska maseczka ochronna srodki ochrony wyroby medyczne
13 Maja 2020, 10:42

Dwa dni po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, znajomy rodziny ministra Szumowskiego zaoferował resortowi zakup znaczącej partii maseczek ochronnych o wartości 5 mln zł. Po finalizacji transakcji okazało się, że wyroby "nie spełniają polskich norm jakości, a przedstawione certyfikaty prawdopodobnie zostały sfałszowane". Resort zdrowia zgłasza sprawę do prokuratury.

Więcej o "bezwartościowych maseczkach" zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia pisaliśmy: tutaj oraz tu: J.Cieszyński o zakupach maseczek: każdorazowo w pełni transparentnie

Minister Szumowski i wiceminister Cieszyński potwierdzili główne ustalenia "Gazety Wyborczej" jednak zapewniają, że "oferta na zakup maseczek była traktowana jak każda inna."

- Wszystkie zakupy, które były realizowane za każdym razem były kierowane do mojego zespołu, a tam przeprowadzana analiza oferty pod kątem ilości, ceny oraz terminu dostawy, a ten termin, był szczególnie istotny w tych pierwszych tygodniach epidemii kiedy wszyscy wiemy o tym, że dostępność maseczek dla medyków była mniejsza, niż oczekiwało środowisko - mówił Janusz Cieszyński.

Jak zapewniał, jeżeli będą podstawy do tego, że MZ, polski rząd padł ofiarą oszustwa, to ministerstwo niezwłocznie złoży doniesienie do prokuratury.

Dziś resort zdrowia poinformował że "zgodnie z zapowiedziami ministerstwo składa zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie."

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz