Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich

15 Maja 2020, 9:57

Kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu w wyborach prezydenckich. Swoją decyzję ogłosiła w piątek rano. O godz. 10:00 zbiera się zarząd PO. Kto będzie nowym kandydatem tej partii?

- Nie będę brała udziału w tych wyborach - poinformowała na konferencji w Sejmie Małgorzata Kidawa-Błońska. - Nie chcę, żeby moje obciążenia przechodziły na całą partię - dodała.

- Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach - oświadczyła. Jak podkreśliła, w Polsce są "dwa bezpieczniki", które mogą zatrzymać złe działania dotyczące organizacji wyborów: jednym jest Senat, drugim "nasze samorządy" - mówiła.

Podkreślała, że dzięki niej udało się powstrzymać "szatański pomysł" rządzących, żeby wybory robić w środku pandemii, niezgodnie z konstytucją. - Teraz mamy szansę na wolne i demokratyczne wybory - stwierdziła.

- Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co mówiłam. Spadki sondażowe spowodowane są tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w wyborach czy nie, ale dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, krajem w sercu Europy, krajem europejskim - tłumaczyła M.Kidawa-Błońska. Zapewniła, że zawsze będzie mówiła prawdę nie licząc się z konsekwencjami, które jej dotyczą, "bo polityk musi być odważny, musi myśleć o ludziach i mieć odwagę mówić nawet najtrudniejsze rzeczy".

Wyraziła nadzieję, że wybór, który zostanie w piątek dokonany przez zarząd Platformy Obywatelskiej spowoduje, że kandydat opozycji wygra.  

O propozycjach M.Kidawy-Błońskiej dotyczących zdrowia pisaliśmy tutaj M. Kidawa-Błońska: 6 proc. PKB na zdrowie już w 2021r. Co zaproponuje nowy kandydat?

O godz. 10:00 zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, który ma wybrać nowego kandydata na prezydenta. Według medialnych informacji może to być Rafał Trzaskowski lub Radosław Sikorski.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz