Fizjoterapia: czy NFZ zaleją opinie z realną wyceną kosztów?

16 Maja 2020, 19:51 fizjoterapeuta rehabilitacja masażysta

Krajowa Izba Fizjoterapeutów od wielu miesięcy prowadzi aktywne działania na rzecz urealnienia wyceny fizjoterapii we wszystkich zakresach. Koszty związane z przystosowaniem do zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19 również powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w zmianie wyceny - przekonuje KIF. tymczasem NFZ zaproponował obniżkę wyceny za rehabilitację pacjentów ze śpiączką. Izba apeluje więc o przesyłanie do NFZ opinii, w których przedstawione zostaną realne koszty udzielania świadczeń rehabilitacyjnych.

Jak podkreśla KIF, to oczywiste, że środki ochrony indywidualnej związane z koronawirusem, a także nowa organizacja pracy generują dodatkowe koszty. Jednocześnie wytyczne nie pozwalają przyjmować tak wielu pacjentów jak przed wybuchem epidemii.

Tymczasem NFZ przedstawia kolejny projekt zarządzenia w sprawie określenia zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń – leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką do konsultacji, w którym proponuje się znaczącą obniżkę świadczeń rehabilitacyjnych. (https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-leczenie-dzieci-i-doroslych-ze-spiaczka,6681.html)

Krajowa Rada Fizjoterapii zwróciła się więc z apelem do wszystkich świadczeniodawców o wysyłanie opinii do NFZ, w których przedstawione zostaną realne koszty prowadzenia działalności, w ramach której realizowane są świadczenia rehabilitacyjne, nie tylko w zakresie projektowanej zmiany.

Źródło: KIF

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz