ONKOTAXI: Ponad pół tysiąca pacjentów dojechało bezpiecznie na leczenie

19 Maja 2020, 11:43 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent kroplówka szpital

Już 664 pacjentów onkologicznych skorzystało od 6 kwietnia z bezpłatnych przejazdów do ośrodków medycznych w ramach taksówek ONKOTAXI. To element kampanii ONKOOBRONA #CZASWALKI, jaką prowadzi Fundacja Alivia. Chorzy na raka z powodu epidemii COVID-19 boją się o swoje zdrowie i życie, a zachowanie rygoru higienicznego oraz dystansu społecznego to dla nich kluczowa kwestia. Nie każdy jednak ma własny samochód lub środki na taksówkę, stąd akcja fundacji.

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Dlatego Fundacja Alivia, w ramach kampanii społecznej ONKOOBRONA #CZASWALKI działa, by chronić pacjentów podczas procesu leczenia i na co dzień. W tym tygodniu Alivia przekaże ponad 30 tys. maseczek i przyłbic najbardziej potrzebującym oddziałom onkologicznym. Maseczki trafią też do podopiecznych Fundacji.

Alivia zapewnia również darmowy i bezpieczny transport do ośrodków onkologicznych wszystkim chorym na raka na terenie całej Polski – ONKOTAXI. Od 6 kwietnia do 12 maja z bezpłatnych przejazdów skorzystały już 664 osoby.

Pod szyldem ONKOTAXI odbyło się już 1 218 kursów do i z ośrodków onkologicznych. Najdłuższy z nich liczył 1 106 km. Pani Bożena, która podróżowała do Mazowieckiego Szpitala w Wieliszewie, bardzo pozytywnie oceniła sam przejazd" "Samochód był czyściutki, a kierowca uprzejmy. Wcześniej na chemioterapię jeździłam pociągiem i podmiejskim autobusem. W czasie pandemii na wizyty podwozi mnie rodzina, znajomi, czy koleżanki córki, ale w tym momencie nie mieli takiej możliwości. Muszę angażować dużo ludzi, korzystać z pomocy innych. To trudne. Na następne podanie też chętnie skorzystam z ONKOTAXI".

W ramach akcji ONKOTAXI każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stroniehttp://www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer 22 100 51 60.

Kampania ONKOOBRONA #CZASWALKI i tak duża pomocy dla chorych nie byłaby możliwa bez hojnego wsparcia darczyńców: zarówno firm jak i darczyńców indywidualnych. - W imieniu wszystkich zmagających się z chorobą nowotworową serdecznie dziękuję za to, że w tym trudnym czasie wspierają Państwo nasze działania. Wierzymy, że moc tkwi w ludziach oraz ich solidarności. I nawet jeśli przychodzi nam walczyć z rakiem i wirusem jednocześnie - działając razem walczymy skuteczniej – mówi Agata Polińska, prezes Fundacji.  

Źródło: Alivia

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz