Biomed dołącza do Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

20 Maja 2020, 16:44 biotechnologia biologiczne biopodobne badania laboratorium

Szeregi Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zasiliła działająca od ponad 70 lat Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o. w Warszawie - poinformował związek.

Wytwórnia Surowic i Szczepionek Biomed Sp. z o.o. jest producentem z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w wytwarzaniu surowic, szczepionek i leków  biologicznych stosowanych w lecznictwie zamkniętym i otwartym. 

Początek działalności Wytwórni związany jest z Państwowym Zakładem Higieny, gdzie w 1939 r. funkcjonował Dział Surowic i Szczepionek, który w 1951 r. został wydzielony jako samodzielna jednostka przekształcona w 2007 r. w Spółkę Skarbu Państwa. 

W asortymencie produktów leczniczych firmy są m.in. antytoksyna jadu żmij, antytoksyna botulinowa wieloważna ABE, siarczan protaminy 1%, preparaty enzymatyczne.

Spółka jako jedna z niewielu w Europie utrzymuje produkcję substancji czynnych kilku produktów leczniczych, które dostarcza na rynek krajowy i rynki światowe.

-  Doceniając wkład nauki w rozwój leków, nawiązaliśmy współpracę z kilkoma uczelniami wyższymi w Polsce i w innych krajach Europy – informuje Małgorzata Pajączek, Prezes ZarząduWytwórni Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o. Warszawa.

Obecnie PZPPF liczy 18 członków. Co drugi kupowany w Polsce lek został wyprodukowany przez zrzeszone w Związku firmy. 

Źródło: PZPPF

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz