Dziś komunikat MZ ws. egzaminów specjalizacyjnych medyków

21 Maja 2020, 12:16 Lekarze

Dzisiaj ministerstwo zdrowia wyda komunikat o tym, jak będą wyglądały egzaminy na specjalizacje - zapowiedział w czwartek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Jak mówił podczas briefingu, będą tam się znajdowały wszystkie szczegóły na temat tego, jak będą wyglądały egzaminy w tym roku.

- Mieliśmy zupełnie wyjątkowy czas. W trakcie trwania epidemii zakres egzaminowania był istotnie ograniczony. Wyszliśmy tu na przeciw młodym medykom, ponieważ to był czas kiedy oni, trudno byłoby, aby angażowali się w naukę, ponieważ byli również na tym pierwszym froncie walki z koronawirusem - stwierdził wiceminister.

Dodał, że teraz ta sytuacja się normuje i będą przeprowadzane egzaminy zawodowe m.in. w zawodach prawniczych, egzaminy uczniów w szkołach i liceach.

- Zaproponujemy taki sposób egzaminowania (medyków - przyp. red.), który uwzględni te wyjątkowe uwarunkowania, które mogły niektórym utrudnić pełną realizację obowiązków wynikających ze specjalizacji. Z drugiej strony będziemy dbali o to, aby wszystkie procedury były zgodne z wymogami unijnymi - zapewniał.

- Musimy się tu kierować tym, aby nikt później nie mógł powiedzieć, że te normy dotyczące egzaminowania nie spełniały norm uznawania tych kwalifikacji pomiędzy państwami UE. Wiemy że to istotne dla młodych medyków aby móc przemieszczać się pomiędzy państwami UE - dodał J. Cieszyński.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz