Prof. Piotr Ponikowski rektorem UMW na kadencję 2020-2024

22 Maja 2020, 10:03

Prof. Piotr Ponikowski został rektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kadencję 2020-2024. Jako prorektor ds. nauki tej uczelni pełnił obowiązki rektora od września 2019 r., gdy ze stanowiska ustąpił prof. Marek Ziętek.

Jak informuje uczelnia, elektorzy dokonali wyboru i prof. Piotr Ponikowski stanie na czele Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kadencję 2020-2024.

"Głosowanie odbyło się w formie elektronicznej. Wyniki były jednoznaczne" - informuje UMW. Prof. P.Ponikowski był jedynym kandydatem.

Za wyborem prof. Piotra Ponikowskiego na funkcję Rektora były 93 osoby, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Frekwencja w wyborach wyniosła 100 procent, to znaczy, że każdy z elektorów oddał głos.

Jak informuje biuro prasowe uczelni, „prof. Piotr Ponikowski ze swoją uczelnią związany jest już blisko 40 lat, był jej studentem - dyplom z wyróżnieniem, pracownikiem, w 2019 roku został kierownikiem Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Od 2016 roku pełni funkcję prorektora ds. nauki, a od sierpnia 2019 roku pełni obowiązki rektora”.

Rektor-elekt jako priorytety tej kadencji wymienia pracę nad nowym programem nauczania, rozwój badań klinicznych, koncentrację bazy klinicznej w szpitalu przy ul. Borowskiej, a przede wszystkim inwestowanie w ludzi.

Prof. Ponikowski jest kardiologiem - w kadencji 2017-2019 był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2012-2014. Kierował licznymi projektami naukowymi, w tym międzynarodowymi, dotyczącymi leczenia niewydolności serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego.

Jest współautorem ponad 750 prac publikowanych w czasopismach naukowych. Był też wielokrotnie nagradzany m.in.  w 2018 roku Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP za dorobek naukowy, Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy. 

Źródło: UWM

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz