J.Cieszyński: zgoda na organizację wesel w kolejnej fali odmrażania

22 Maja 2020, 11:15  slub wesele

Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 osób, nie licząc obsługi - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Jak mówił wiceminister na porannym briefingu, wytyczne co do organizacji wesel opracuje Główny Inspektor Sanitarny.

Podkreślił, że ministerstwo rozwoju odbyło też szereg spotkań z przedstawicielami branży weselnej w tej sprawie, aby osiągnąć porozumienie, które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom imprez.

Pytany o to, od kiedy możliwa będzie organizacja wesel J. Cieszyński odparł: "Będzie to w kolejnej fali odmrażania". Jak dodał, do tej pory kolejne etapy wchodziły co dwa tygodnie. Zapowiedział, że szczegóły zaprezentuje w przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.

Na pytanie o to, czy skoro możliwa będzie organizacja wesel, to możliwe będą też zgromadzenia publiczne do 50 osób, wyjaśniał, że wesela organizowane są w gronie rodziny i najbliższych osób, które mają ze sobą kontakt, podczas gdy zgromadzenia publiczne są często zbiorem przypadkowych osób.

Zmiany w obowiązku noszenia maseczek

- Są prowadzone prace nad zmianami zasad jeżeli chodzi o korzystanie z maseczek. Będzie to przedstawione w przyszłym tygodniu - zapowiedział J. Cieszyński pytany o ewentualne rozluźnienie regulacji dotyczących obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz