ARM: 100 mln na przeciwdziałanie epidemii. Projekt współfinansowany przez MZ i UE

22 Maja 2020, 15:05 Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia projekt Agencji Rezerw Materiałowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i wyrobów medycznych o wartości 100 mln zł. Projekt będzie współfinansowany z funduszy UE. 

 

- Szpitale już korzystają ze sprzętu, który funkcjonował na oddziałach intensywnej terapii albo w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Z funduszy unijnych nowoczesna aparatura medyczna była kupowana przez ostatnie kilkanaście lat. Nie zatrzymujemy się jednak w działaniu na rzecz systemu ochrony zdrowia. Kontynuujemy współpracę i walkę z pandemią COVID-19- mówi Sławomir Gadomski przy okazji podpisania umowy z ARM "o dofinansowanie projektu pt. Realizacja przez Agencję Rezerw Materiałowych działań w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19".

W ramach projektu zakupione będą środki ochrony indywidualnej, tj.  kombinezony, gogle, przyłbice, środki do dezynfekcji oraz sprzęt i aparatura medyczna. Sprzęt ma zostać przekazany jest w tym roku podmiotom zaangażowanym w realizację działań związanych przeciwdziałaniem epidemii.

Cała inwestycja warta jest 100 mln zł.  - Warto zaznaczyć, że jest to kolejny projekt, który będzie współfinansowany ze środków europejskich w ramach funduszowego pakietu antywirusowego. – dodaje Sławomir Gadomski.

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz