24 maja. wojewódzkie komisje ds. zdarzeń medycznych wznowią prace

22 Maja 2020, 15:33 prawo przepisy

Rzecznika Praw Pacjenta informuje o wznowienia od 24 maja br. działalności wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

 

Pod koniec marca br., ze względu na epidemię koronawirusa, działalność wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych była zawieszona.  Dzięki nowelizacji specustawy z dnia 14 maja 2020 r. wprowadzone wcześniej zmiany dotyczące zawieszenia biegu terminów procesowych i prowadzenia posiedzeń zostały cofnięte - informuje Rzecznik Praw Pacjenta.

Od 24 maja br. wojewódzkie komisje do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych wznowią swoją działalność orzeczniczą na poprzednich zasadach.

W ocenie RPP, Bartłomieja Chmielowca uczestnikom postępowania przed komisjami "należy zagwarantować odpowiednie warunki bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, w tym z zastosowaniem reżimu sanitarnego wymaganego stosownymi zaleceniami oraz przepisami prawa."

W okresie od 31 marca do 24 maja br. (kiedy działalność orzecznicza komisji była wstrzymana) możliwe było wnoszenie do komisji nowych wniosków. Jednak czas na ich rozpatrzenie rozpocznie się od dnia wznowienia działania komisji, czyli od 24 maja 2020 r.

Więcej: RPP 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz