Samsung wesprze GSK w produkcji leków. Umowa na 231 mln USD

24 Maja 2020, 10:31 produkcja leków producent lek leki samsung biologics

GlaxoSmithKline i Samsung Biologics łączą siły. Samsung w ramach umowy na 231 mln USD wesprze brytyjskiego dostawcę leków i szczepionek w produkcji biofarmaceutyków.

Zgodnie z warunkami umowy Samsung zapewni GSK dodatkową zdolność produkcyjną biofarmaceutyków na dużą skalę. "Potencjał produkcyjny oferowany przez Samsung będzie elastyczny w zależności od przyszłych potrzeb GSK" - podaje spółka.

Transakcja o wartości ponad 231 milionów dolarów w ciągu najbliższych ośmiu lat początkowo obejmie komercyjną produkcję jednego z produktów GSK. Transfer technologii rozpocznie się w 2020 r., pierwsza dostawa komercyjna planowana jest na 2022 r.

Umowa „uzupełnia i wzmacnia naszą zdolność do produkcji farmaceutyków i pomoże zapewnić, że będziemy mogli nadal dostarczać kluczowe leki, których potrzebują pacjenci -  mówił Regis Simard, prezes ds. Łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych, GSK.

- Firma Samsung Biologics weszła na rynek biofarmy, aby pomóc naszym klientom szybciej dostarczać pacjentom cenne leki biologiczne. Cieszymy się, że możemy współpracować z GSK, firmą, która podziela tę wizję - dodał dr Tae Han Kim, dyrektor generalny Samsung.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz