Nowy szef krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii

26 Maja 2020, 9:31

Obowiązki dyrektora krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii pełni od poniedziałku (25 maja br.) prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej. 

Kim jest nowy szef krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii

Prof. Składowski zastąpił na tym stanowisku dr. n. med. Konrada Dziobka, który został 13 maja odwołany przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Zrobię wszystko, aby z pomocą i we współpracy ze znakomitymi specjalistami z krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii odbudować wcześniejszą pozycję tego ośrodka i sprawić, że pacjenci znów będą się w nim chcieli leczyć. Liczę zarówno na ludzi, którzy wciąż tu pracują, jak i na tych, którzy w ciągu ostatnich 18 miesięcy stąd odeszli lub zostali niesłusznie zmuszeni do odejścia – powiedział prof. Krzysztof Składowski, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie.

– Będę służył swoją wiedzą i doświadczeniem, ale w zamian oczekuję szczerości, lojalności i zaangażowania – dodał.

Prof. Krzysztof Składowski jest związany z Instytutem Onkologii od 35 lat. W latach 1995-99 pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. onkologii dla województwa częstochowskiego, a w latach 2002-2015 funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii onkologicznej dla województwa śląskiego.

Stypendysta Royal Marsden Hospital (1988) i Institute of Cancer Research (1992) w Londynie. Wizytujący profesor MD Anderson Cancer Center w Houston, Thomas Jefferson Cancer Center w Filadelfii, uniwersytetów w Tybindze, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i uniwersytetu Wisconsin w Madison. Członek komitetów naukowych międzynarodowych i krajowych konferencji organizowanych przez European Society for Radiation Oncology, American Head and Neck Society, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej oraz Polską Grupę Badań Nowotworów Głowy i Szyi.

Jest autorem 250 publikacji raportowanych w bazie Research Gate, cytowanych w światowym piśmiennictwie. Kierował lub nadzorował naukowo ponad 40 badań klinicznych, w tym kilkanaście o zasięgu międzynarodowym.​

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz