Testy na koronawirusa dla studentów kierunków medycznych

26 Maja 2020, 22:25 diagnosta diagnostyka koronawirus wymaz covid epidemia pandemia

Badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 studentom kierunków medycznych, którzy będą mieć kontakt z pacjentami w ramach zajęć praktycznych na uczelniach, sfinansuje NFZ.

Fundusz poinformował we wtorek, że z bezpłatnych, finansowanych przez NFZ, testów na obecność koronawirusa mogą skorzystać studenci kierunków medycznych między innymi medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego czy fizjoterapii, którzy w trakcie kształcenia odbywają zajęcia kliniczne w podmiotach leczniczych. 

Jak podkreśla NFZ, "badanie zagwarantuje studentom większe bezpieczeństwo i pewność, że mając kontakt z pacjentami są zdrowi".

Studenci kierunków medycznych mogą realizować testy w szpitalach, w których student, na podstawie zawartej umowy między danym podmiotem leczniczym a uczelnią, odbywa zajęcia.

Ponadto wymazy do badań będą mogły być pobierane od studentów również w punktach drive thru. Jak podkreśla Fundusz, "teraz w całej Polsce działa już blisko 200 takich miejsc gdzie, nie wychodząc z samochodu, pobierany jest wymaz do testu na koronawirusa".

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz