Abbott dostarczył do Polski 60 tys. testów na przeciwciała Covid-19

27 Maja 2020, 14:52 TESTY diagnostyka abott koronawirus

Abbott dostarczył do Polski 60 tysięcy testów na przeciwciała Covid-19. Test wykazuje swoistość i czułość na poziomie ponad 99 proc. w próbkach pobranych 14 dni lub więcej po rozpoznaniu pierwszych objawów. Wynik testu już w kilka minut.

Podczas gdy testy molekularne wykrywają, czy ktoś w danym momencie jest zakażony wirusem, testy na przeciwciała pozwalają sprawdzić, czy badana osoba przeszła już zakażenie. Jak deklaruje producent, test IgG na przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 od Abbott identyfikuje przeciwciało IgG – białko odpornościowe produkowane przez organizm w późnych stadiach infekcji, które może utrzymywać się do kilku miesięcy, a prawdopodobnie i lat już po powrocie osoby zakażonej do zdrowia. Test wykazuje swoistość i czułość na poziomie ponad 99 proc. w próbkach pobranych 14 dni lub więcej po rozpoznaniu pierwszych objawów.

Test na obecność przeciwciał IgG firmy Abbott będzie wykorzystywany na autorskich urządzeniach (ARCHITECT® i1000SR, i2000SR oraz Alinity™). W całej Polsce takich urządzeń jest ponad 170. Mogą one wykonywać między 100-200 badań na godzinę.

 - Skupiliśmy się na jak najszybszym wprowadzeniu na rynek testów, aby pomóc w zapobieganiu rozwoju pandemii COVID-19. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać nasze testy na obecność przeciwciał, dzięki którym możemy sprawdzić, kto już przeszedł zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Z pewnością przyczyni się one do wzrostu zaufania społecznego, kiedy już wrócimy do naszego dawnego trybu życia sprzed epidemii -  mówi Marcin Morag, Customer Experience Director Abbott.  

 Dotąd firma dostarczyła do Polski 60 tysięcy testów. Deklaruje także, że w każdej chwili jest w stanie przesłać kolejne, "jeśli Ministerstwo Zdrowia zgłosi takie zapotrzebowanie".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz