Przegląd prasy: "jak postawiliśmy na terapeutyczną ruletkę"

28 Maja 2020, 9:05 prasa

Jak postawiliśmy na terapeutyczną ruletkę – Dziennik Gazeta Prawna – Chlorochina, z którą wiązano nadzieje w walce z pandemią, jest nieskuteczna. Resort zdrowia kupił ją dla szpitali, w umiarkowanej ilości.

141 szczepionek i 223 leki. Żadna nie daje gwarancji zwycięstwa z COVID – Dziennik Gazeta Prawna – Analiza obecnie opracowywanych terapii na świecie na koronawirusa.

Nie można odmawiać medykom praw wynikających z konstytucji – Dziennik Gazeta Prawna – Rozmowa z Marcinem Bogdanowiczem, adwokatem Kancelarii Prawa Prywatnego i Medycznego w Warszawie nt. odmowy pracy lekarza w warunkach zagrożenia, pracy lekarzy kontraktowych w czasie COVID oraz skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii.

Maseczki pełne VAT – Gazeta Wyborcza, s.3 – „Resort zdrowia musiał wiedzieć, że maseczki oferowane przez znajomego rodziny ministra nie są towarem medycznym.”

Maski znikają z twarzy – Rzeczpospolita – Rusza IV, ostatni etap odmrażania gospodarki i życia społecznego.

Importerzy ofiarami afery – Rzeczpospolita, s.A5 – Po skandalu z zakupem trefnych masek przez rząd rykoszetem dostają firmy, które je sprowadzają.

Kolejny lek na SMA daje chorym dzieciom szansę na uniknięcie paraliżu i normalne życie – Rzeczpospolita – Kolejny lek do terapii rdzeniowego zaniku mięśni został warunkowo dopuszczony do stosowania w UE.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz