Wzrost limitów przyjęć na studia lekarskie i lekarsko-dentystyczne

28 Maja 2020, 14:32 lekarze rezydenci

Ministerstwo Zdrowia skierowało do opiniowania projekt ws. zwiększenia liczb miejsc na przyjęcia na studia na kierunkach lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

W porównaniu do limitów przyznanych na rok akademicki 2019/2020 ogólny limit przyjęć na studia na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny zwiększy się o 130 miejsc.

Najwięcej miejsc zwolni się na studia jednolite magisterskie na kierunkach lekarskich i lekarsko-dentystycznych prowadzonych w formie niestacjonarnej, w języku innym niż język polski - wzrost o 84 miejsca, w języku polskim - wzrost o 15 miejsc. Na kierunku lekarskim i lekarsko dentystycznym na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie stacjonarnej w języku polskim limit został zwiększony o 31 miejsc.

Zgodnie z treścią rozporządzenia:

  • na kierunku lekarskim projektowany limit miejsc ogółem wynosi 8290 miejsca (w tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim wynosi 5063 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie niestacjonarnej w języku polskim - 1251 miejsc oraz na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej/ niestacjonarnej w języku innym niż język polski – 1976 miejsc).
  •  na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit wynosi 1408 miejsc (w tym na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim wynosi 833 miejsc, na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie niestacjonarnej w języku polskim – 261 miejsc oraz na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej w języku innym niż język polski - 314 miejsc).

 

 źródło: RCL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz