Odmrożenie sportu. Kibice wracają na trybuny

29 Maja 2020, 11:32 boisko stadion sport

Od 19 czerwca kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Obłożenie stadionu nie będzie mogło przekroczyć 25 proc wszystkich miejsc. 

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz przedstawicielami PZPN i Ekstraklasy, premier poinformował o kolejnym etapie odmrożenia sportu.

Zgodnie z nowymi rekomendacjami od jutra (30 maja) będą mogły odbywać się imprezy sportowe na otwartym powietrzu z udziałem do 150 osób. W wydarzeniach będą mogli uczestniczyć kibice. Liczba kibiców nie będzie mogła przekroczyć 25 proc. obłożenia stadionów.

- Od jutra ruszają także zajęcia sportowe na otwartym powietrzu z udziałem do 125 osób. Działalność wznowić mogą także baseny, korty czy kluby fitness - mówiła Danuta Dmowska-Andrzejczuk.

- Jesteśmy pierwszym krajem, który otwiera się na wydarzenia sportowe z udziałem kibiców. Od 19 czerwca ruszają imprezy masowe z udziałem kibiców . 25 proc. obłożenia stadionu to już impreza masowa. To więcej niż oczekiwaliśmy - komentował Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Wciąż opracowywane są rekomendacje ws. ruchu kibiców przed i na stadionie. Z informacji przekazanej na konferencji prasowej wiemy, że bilety na wydarzenia będzie można zakupić jedynie drogą online.

Kiedy wydarzenia sportowe z udziałem kibiców na hali sportowej?

Start lig siatkówki czy koszykówki planowane są na koniec sierpnia i września. Obecnie przygotowywane są także procedury odmrożenia dla sportów halowych. Mamy na to jeszcze czas - mówiła minister sportu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz