Przegląd prasy: europejski pacjent gorszej kategorii

01 Czerwca 2020, 9:06 prasa

Europejski pacjent gorszej kategorii – Dziennik Gazeta Prawna – Amerykańskie oraz południowoamerykańskie służby lekowe zastanawiają się, czy wycofać z leku metforminę zanieczyszczoną karcynogenną substancją.

Ustawa o zawodzie lekarza uchwalona – Dziennik Gazeta Prawna – W sprzeciwie posłom opozycji przyjęto nowelę ustawy o zawodzie lekarza. Na ostatnim etapie wprowadzono noweli wpisano przepisy dotyczące klauzuli sumienia.

Będziemy mieli nową normalność – Dziennik Gazeta Prawna – Rozmowa z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim nt. obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Z ministrem rozmawia 13-letnie Ola i 16-letni Maciej.

USA wyszło z WHO – Gazeta Polska – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta USA, Donald Trump poinformował o zerwaniu stosunków ze Światową Organizacją Zdrowia.

Marzenia o leku wywołują euforię – Parkiet – Wydaje się, że najbliżej opracowania szczepionki na COVID jest amerykańska firma Moderna, której akcje zdrożały w tym roku o 178 proc.  Stopy zwrotu  z akcji innych spółek są nawet czterocyfrowe.

Ubezpiecz pracowników na wypadek COVID – Puls Biznesu – Większość grupowych polis na życie zapewnia wypłatę w przypadku śmierci lub pobytu w szpitalu z powodu koronawirusa.

Cięcie łóżek w szpitalach – Rzeczpospolita – Rusza stopniowa likwidacja placówek jednoimiennych dla chorych na COVID.

Narażają lekarzy, by wykonać kontrakt – Rzeczpospolita– Szefowie części szpitali nie informują medyków o kontakcie z zakażonym i nie wysyłają ich na kwarantannę. Unikają w ten sposób zamykania oddziałów.

Gowin do CBA: To mogła być korupcja – Gazeta Wyborcza – Przy przyznawaniu grantów firmom związanym z rodziną Szumowskich mogło dojść do korupcji. W kwietniu 2016 minister nauki Jarosław Gowin zawiadomił o tym do CBA.

Tygodniki

Nie można biernie czekać – Do Rzeczy – Rozmowa z prof. Grzegorzem Gielerakiem, dyr. Wojskowego Instytutu Medycznego nt. obecnej sytuacji epidemicznej.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz