Powraca akcja NFZ „Środa z profilaktyką”. Teraz w nowej formule

02 Czerwca 2020, 13:20 NFZ narodowy fundusz zdrowia

Zawieszona z powodu epidemii koronawirusa akcja NFZ "Środa z profilaktyką" wraca w nowej formule. Od najbliższej środy 3 czerwca br. będzie prowadzona online.

Jak podkreśla NFZ, akcja cieszyła się dużą popularnością wśród pacjentów, więc Fundusz postanowił powrócić do niej w takim stopniu, na jaki pozwala nam rzeczywistość. Zmienia się zatem charakter akcji. 

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19, działalność związana z promocją zdrowia przeniesiona została do Internetu.

Na stronie Akademii NFZ można znaleźć informacje, materiały i broszury dotyczące zarówno archiwalnych jak i planowanych śród  https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/

W każdą kolejną środę na kanale YouTube Akademii NFZ, udostępnione będą filmy, wywiady z ekspertami w dziedzinie promocji zdrowia. NFZ zachęca również do obserwowania profilu na FB https://www.facebook.com/akademianfz/, gdzie zachęca do zmiany życia na zdrowsze, do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania z portalem https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php.

Hasło pierwszej po przerwie "Środy z profilaktyką" 3 czerwca to "Profilaktyka nowotworowa - higiena stylu życia”.

NFZ podkreśla, że to, czy zachorujemy na raka w bardzo dużym stopniu zależy od naszych genów, wieku i trybu życia. Rak jest najczęściej diagnozowany u osób w średnim i starszym wieku. Jednak do zmian w komórkach, które prowadzą do nowotworu dochodzi znacznie wcześniej i ma na to wpływ nasza dieta i styl życia.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz