Jak zorganizować wesele w "nowej normalności"? Są już wytyczne

04 Czerwca 2020, 12:25  slub wesele

Od najbliższej soboty 6 czerwca w ramach kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń możliwe będzie zorganizowanie wesela do 150 gości. Jak będzie można usadzić gości w "nowej normalności"? Są już wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego ws. organizacji tego typu przyjęcia.

Szczegółowe wytyczne w sprawie organizacji wesel przygotowało Ministerstwo Rozwoju razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Gościem na weselu nie mogą być oczywiście osoby, które są zakażone koronawirusem, przebywają w kwarantannie lub izolacji. 

Jeżeli chodzi o usadzenie gości, to para młoda powinna postarać się tak usadzić gości weselnych, aby przy jednym stole siedziały osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego. W innym przypadku, aby utrzymać dystans, liczba osób przy stolikach powinna być zmniejszona o 20 proc. w porównaniu ze standardowym usadzeniem. Ponadto goście powinni być usadzeni po obu stronach stołu na zakładkę, czyli tak, aby nie siedzieli vis a vis. 

Goście weselni nie muszą na sali nosić maseczek. Jeżeli chodzi o tańce i zabawy weselne, nie określono tu wytycznych, ponieważ trudno byłoby o zachowanie dystansu i trzeba liczyć tu raczej na zdrowy rozsądek gości.

Jeżeli na sali będzie m.in. bar sałatkowy, bar kawowy, stół wiejski lub słodki stół, wówczas do obsługi powinna być wyznaczona jedna osoba.  

Organizatorzy wesela powinni mieć również pełną listę gości oraz obsługi imprezy z kontaktami. Chodzi o to, aby w razie podejrzenia zakażenia lub zakażenia u którejkolwiek z osób po weselu, dane o osobach z kontaktu mogły być przekazane do sanepidu.  

Obsługa gości

Wskazano wytyczne dotyczące obsługi gości przez kelnerów: jeden kelner nie powinien obsługiwać więcej niż 15 osób, a podając kolejne dania - powinna robić to ta sama osoba, bądź ten sam zespół kelnerski. Osoby z obsługi imprezy mają być w maseczkach lub z inną osłoną ust i nosa.  

Organizatorzy będą też musieli zadbać o zagwarantowanie większej ilości miejsca na szatnię tak, aby okrycia wierzchnie poszczególnych gości nie stykały się ze sobą. 

Źródło: MR

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz