Łukasz Szumowski zostaje na stanowisku

05 Czerwca 2020, 0:30

Minister Zdrowia zostaje na stanowisku. Wniosek o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego został odrzucony.

"Chamska hołota"

Głosowanie nad odwołaniem Ministra Zdrowia poprzedziła burzliwa dyskusja. W trakcie wystąpienia posłanki Koalicji Obywatelskiej Barbary Nowackiej, przedstawiającej uzasadnienie wniosku o odwołanie ministra zdrowia, Jarosław Kaczyński miał nazwać posłów opozycji „chamską hołotą”.

Podczas przemówienia Barbary Nowackiej minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz inni członkowie rządu zajęci byli rozmową z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Borys Budka oraz inni posłowie Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z upomnieniem, że minister powinien słuchać tego, co pada na mównicy sejmowej. Wówczas, wedle relacji przedstawicieli opozycji, prezes PiS miał nazwać ich "hołotą".

W trakcie swojego przemówienia minister zdrowia Łukasz Szumowski bronił się przed zarzutami dotyczącymi braku przygotowania kraju do stanu epidemii oraz konfliktu interesów w zakresie grantów przyznanych firmie brata - Marcina Szumowskiego. - Kiedy wyście się bali, myśmy pracowali - zwracał się Łukasz Szumowski do opozycji.

W imieniu Koalicji Obywatelskiej przemawiał także poseł Paweł Kowal, związany wcześniej z obozem Zjednoczonej Prawicy.

- Kiedyś na swój sposób pana podziwiałem - zwrócił się do Ministra Zdrowia. - Polacy potrzebują dzisiaj, żeby władza była czysta jak łza. Trzeba rozmawiać z Polakami, ludzie muszą mieć pewność, że w tych trudnych czasach nikt nie zarabia nieuczciwie. Dzisiaj w grze jest obraz Polski. Ona nie ma być jednej partii. - podkreślał Paweł Kowal.

Minister Zdrowia zostaje

Głosowanie nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odbyło się po północy z czwartku na piątek. Głosowało 450 posłów. Za przyjęciem wniosku głosowało posłów 213, przeciw - 237. Wniosek został odrzucony.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz