Narodowy Instytut Onkologii będzie współpracował z AOTMiT

09 Czerwca 2020, 9:12 porozumienie umowa uścisk dłoni

Wyznaczenie ram dalszej współpracy w obszarach ochrony zdrowia i zdrowia publicznego, a także oceny technologii medycznych w dziedzinie onkologii - to cel porozumienia podpisanego w ubiegłym tygodniu między Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Narodowym Instytutem Onkologii w Warszawie.

Porozumienie podpisali 3 czerwca 2020 r. Prezes AOTMiT dr n. med. Roman Topór-Mądry oraz prof. dr hab. n. med. Jan Walewski Dyrektor NIO im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego.

- Przekształcając Centrum Onkologii Instytut w Narodowy Instytut Onkologii ustawodawca nałożył na nas szereg nowych obowiązków, które w dużej mierze wymagają współpracy i wspólnych działań z AOTMiT. Wierzę, że to porozumienie oraz mające nastąpić powołanie Krajowej Sieci Onkologicznej będą kolejnymi krokami ku poprawie efektywności leczenia pacjentów chorych na nowotwory. Wszystkie zmiany, które obserwujemy w obszarze onkologii mają poprawić szanse pacjentów w walce z chorobą, by było to realne potrzebny jest również dostęp do nowych technologii medycznych i bardzo się cieszę, że Prezes Topór-Mądry jest otwarty na potrzeby tej dziedziny medycyny w Polsce - wyjaśnia prof. Jan Walewski, Dyrektor NIO.

W ramach współpracy AOTMiT i NIO-PIB realizując kolejne wspólne projekty naukowe mają wymieniać się wiedzą, kompetencjami oraz posiadanymi danymi. Współpraca ma dotyczyć także opracowywania metodologii, a także prowadzenia analiz oraz badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze oceny technologii medycznych. Ponadto przedmiotem współpracy będzie taryfikacja świadczeń oraz ocena założeń do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w obszarze onkologii.

Jak podkreśla Prezes Roman Topór-Mądry, "podpisane porozumienie stanowi znaczące wsparcie procesów badawczych oraz przyczyni się do rzetelnej, kompletnej i stałej wymiany informacji. Dodatkowo, wzrost wiedzy merytorycznej będzie wspierać podnoszenie jakości działań podejmowanych w obszarze ochrony zdrowia".  

Źródło: NIO-PIB

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz