Państwowy Egzamin Specjalizacyjny na przedostatnim roku specjalizacji już jesienią? W resorcie trwają pracę

10 Czerwca 2020, 13:17 lekarze rezydenci

Do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) będzie można przystąpić na przedostatnim roku specjalizacji. Warunkiem jest zgoda kierownika specjalizacji -nad nowymi przepisami obecnie pracuje resort zdrowia.

-Obecnie procedowane są przepisy umożliwiające lekarzom i lekarzom dentystom, którzy ukończyli przedostatni rok szkolenia specjalizacyjnego wystąpienie z wnioskiem o przystąpienie do PES. Zgodnie z treścią procedowanych przepisów w celu wystąpienia z wnioskiem o przystąpienie do PES przez lekarza/lekarza dentystę, który ukończył przedostatni rok szkolenia specjalizacyjnego konieczne będzie, aby kierownik specjalizacji potwierdził ukończenie przedostatniego roku szkolenia specjalizacyjnego i wydał, za pomocą SMK, zgodę na przystąpienie do egzaminu - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Resort zakłada, że wspomniane przepisy "wejdą w życie w najbliższym czasie" co "umożliwi lekarzom, którzy ukończyli przedostatni rok szkolenia specjalizacyjnego wystąpienie z wnioskiem o przystąpienie do PES w sesji jesiennej 2020 r. "

- Rozwiązane to umożliwi przystąpienia do PES w szczególności lekarzom i lekarzom dentystom, którzy są na ostatnim roku szkolenia specjalizacyjnego i z powodu epidemii nie ukończą tego szkolenia w terminie. (....) Jeżeli zajdzie taka konieczność, termin na wystąpienie z wnioskiem o przystąpienie do PES w sesji jesiennej 2020 r. zostanie przedłużony - informuje ministerstwo.

źródło: MZ 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz