Nowela zarządzenia NFZ ws. finansowania testów na koronawirusa

10 Czerwca 2020, 14:35 NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował w środę nowelę zarządzenia w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Chodzi o rozszerzenie grupy osób, za których testowanie w kierunku koronawirusa zapłaci Fundusz.

Jak czytamy w uzasadnieniu zarządzenia, "niniejszym zarządzeniem wprowadzono produkt rozliczeniowy służący do rozliczania świadczeń udzielanych w punkcie pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 osobom innym niż określone w § 2 ust. 1 pkt 6 lit. a-e, którym zlecono wykonanie testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, za pośrednictwem systemu informatycznego udostępnionego przez jednostkę podległą ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia".

W dotychczasowych zarządzeniach enumeratywnie wskazane były grupy osób, u których wykonanie testu finansuje NFZ, m.in. w myśl poprzedniej nowelizacji, osoby przed wyjazdem do sanatorium ze skierowaniem NFZ.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz