Od soboty koniec kontroli granicznych. Od 16. czerwca loty zagraniczne

12 Czerwca 2020, 10:00 slonce czerniak opalanie sie

Od 12 czerwca kończy się okres tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej osób na granicach wewnętrznych. Od soboty (13 czerwca 2020 r). z obowiązku kwarantanny będą zwolnione osoby przekraczające granicę Polski z krajami UE. Już od dziś kontrola graniczna została wyłączona na granicy z Litwą.

Ponadto, jak czytamy  projekcie rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z obowiązku odbycia kwarantanny zostaną zwolnieni cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci przekraczający granicę Rzeczypospolitej Polskiej, w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do miejsca zamieszkania lub pobytu.

Premier: od 16 czerwca loty międzynarodowe

Jak informował w czwartek premier Morawiecki, od 16 czerwca możliwe będą również loty międzynarodowe. Oznacza to, że od tego momentu Polacy mogą podróżować do wszystkich państw członkowskich, które już otworzyły swoje granice albo w najbliższym czasie to zapowiadają. 

Swoje granice dla Polaków już otworzyły Chorwacja, Włochy i Bułgaria. Od 15 czerwca będziemy mogli również pojechać do Grecji, Czech, Austrii, Niemiec, Francji, Estonii oraz na Litwę i Łotwę. Cypr otwiera swoje granice dla turystów od 20 czerwca, a Hiszpania od lipca.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz