Dziękujemy Twój adres email został pomyślnie dodany do newslettera Polityki Zdrowotnej.

Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 dla społeczności UW

17 Czerwca 2020, 13:39

Wkrótce pracownicy i doktoranci UW będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z wybranym laboratorium. 

Jak podkreślił rektor UW Marcin Pałys w specjalnym komunikacie, "zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej są na Uniwersytecie Warszawskim priorytetem", a realizacja zajęć i egzaminów oraz pracy w trybie zdalnym jest jedną z inicjatyw podjętych na uczelni w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.  

"Mając świadomość, jak ważną rolę w ograniczaniu ryzyka zakażeń mają badania na obecność przeciwciał koronawirusa, podjęliśmy starania w celu umożliwienia przeprowadzenia takich testów wśród społeczności Uniwersytetu" - wyjaśnił rektor.

Wkrótce członkowie akademickiej wspólnoty UW będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał (w klasach IgM oraz IgG) koronawirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa w tej sprawie z laboratorium wyłonionym na podstawie otrzymanych ofert.

Informacje dotyczące terminów i sposobu rejestracji na badania mają być publikowane na bieżąco na stronie UW.

Źródło: UW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz