Dziękujemy Twój adres email został pomyślnie dodany do newslettera Polityki Zdrowotnej.

CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe ministra zdrowia

18 Czerwca 2020, 10:33 cba

Według CBA wszystkie oświadczenia majątkowe Łukasza Szumowskiego są w całkowitym porządku. Nie ma powodu do wszczynania kontroli - podaje RMF FM.

Według oświadczenia majątkowego, Łukasz Szumowski posiada m.in. trzy działki, trzy samochody i niecałe 3 tys. zł oszczędności.
Przed wejściem do polityki przepisał na żonę rodzinne biznesy i przeprowadził intercyzę, przez co nie musi wykazywać jej majątku

Sprawdzenia oświadczeń majątkowych ministra zdrowia domagali się m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej po tym, jak "Gazeta Wyborcza" opisała kontrowersyjne zakupy maseczek od dostawcy, który miał być znajomym instruktorem narciarstwa, a także pisała o dotowaniu przez państwo firm związanych z rodziną ministra. Według RMF FM, CBA nie chce sprecyzować, czy działania podjęła w odpowiedzi na wezwania opozycji.

Jak ustaliła RMF FM, CBA wzięło pod lupę nie tylko ostatnie oświadczenie posła Ł.Szumowskiego, ale też zeznania majątkowe złożone przez niego, gdy został ministrem zdrowia oraz złożone w latach 2016-18 był, gdy był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, a resort ten udzielał dotacji Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju.

Według oświadczenia majątkowego, minister Łukasz Szumowski nie posiada żadnego mieszkania. Ma za to trzy działki o łącznej powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych, trzy samochody, blisko 3 tys. zł oszczędności, dwa zegarki, 15 obrazów i 500 książek. Szumowski zaciągnął również kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na kwotę 519 tysięcy. 

Źródło: RMF

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz