Głosowanie korespondencyjne w kilku gminach. Po południu rekomendacje dla PKW

19 Czerwca 2020, 11:24 wyborczy pkw komisja wyborcza

Rekomendacje dotyczące głosowania w wybranych gminach w formie wyłącznie korespondencyjnej ze względu na stan epidemiczny minister zdrowia dziś popołudniu przekaże Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, będzie to dotyczyło kilku gmin rozrzuconych w różnych regionach kraju, jednak nie na Śląsku. 

Minister podczas piątkowego briefingu na temat sytuacji epidemicznej na Śląsku J.Sasin: Śląsk jest najbezpieczniejszym miejscem w Polsce, był pytany o rekomendacje dla PKW ws. przeprowadzenia wyłącznie korespondencyjnego głosowania w wybranych gminach

- Rekomendacje dla PKW będą. Dzisiaj analizujemy wszystkie dane z poszczególnych gmin. Uwzględniamy głównie trzy rzeczy: ilość nowych zakażeń, zapadalność w poszczególnych gminach, ilość chorych osób w poszczególnych gminach i  ilość osób w kwarantannie i izolacji w poszczególnych gminach. Uwzględniamy również dzisiejsze wyniki, stąd rekomendacje do PKW przekażę w popołudniowych godzinach - wyjaśnił.

Pytany o to, czy rekomendacje będą dotyczyły Śląska, odparł: "Na pewno nie Śląska". - Jak widać Śląsk nie odbiega już w tej chwili od pozostałych województw w tej transmisji poziomej. W związku z tym te rekomendacje będą dotyczyły gmin, które są akurat rozrzucone w Polsce w różnych województwach - mówił. Zapytany, "czy będzie ich dużo, kilka, kilkanaście" Ł.Szumowski doprecyzował, że będzie to dotyczyło kilku gmin.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz