Szef WHO: pandemia koronawirusa na świecie przyspiesza

24 Czerwca 2020, 10:47 pandemia epidemia koronawirus wirus maska

Pandemia koronawirusa na świecie wciąż przyspiesza. Pierwszy milion zakażeń odnotowano po ponad trzech miesiącach.  Ostatni skok z 8 do 9 milionów nastąpił po upływie zaledwie ośmiu dni - poinformował dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

- Wiemy, że pandemia to coś więcej niż kryzys epidemiczny, to także kryzys ekonomiczny, społeczny, a w wielu państwach i polityczny. Jej skutki będą odczuwalne przez dekady - mówił Tedros Adhanom Ghebreyesus. Szef WHO wezwał także rządy do przygotowania się na ewentualne przyszłe pandemie, które mogą wybuchnąć w każdym kraju z podobnymi skutkami jak koronawirus, na co "nie jesteśmy przygotowani".

Na COVID-19 na całym świecie do poniedziałku potwierdzono ponad 9,1 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 473 tys. ludzi.

 

Niechlubnym liderem wśród krajów z największą liczbą osób zakażonych pozostają Stany Zjednoczone z 2,3 mln zakażonych pacjentów. Z powodu COVID-19 zgon poniosło ponad 122 tys. osób.

Na drugim miejscu plasuje się Brazylia - 1,1 mln zakażonych, z powodu COVID-19 zgon poniosło 51 tys. osób.

Trzecim krajem pod względem liczby zakażeń jest Rosja - 600 tys. zakażonych, z powodu COVID-19 zgon poniosło 8,2 osób.

 

Najbardziej dotkniętym przez tę chorobę krajami pozostają USA, i Brazylia. Za nimi plasuje się Wielka Brytania gdzie zgon poniosło 42,5 tys. pacjentów, Włochy - 34,5 tys. i Francja - 29,5 tys.

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz