Szpital WUM wyposażony już w dwa systemy termowizyjne

26 Czerwca 2020, 13:45 termowizja

Centralny Szpital Kliniczny UCK WUM wyposażony jest już, w nie jeden, a dwa narzędzia do identyfikowania osób z gorączką w przemieszczającym się tłumie. To kolejny etap prac nad autorskim urządzeniem polskich inżynierów. 

W Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK  WUM przy ulicy Banacha zainicjowano kolejny etap prac nad autorskim rozwiązaniem stworzonym przez konsorcjum Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM oraz PCO S.A. Od teraz w szpitalu przy ul. Banacha równocześnie działają dwa urządzenia termowizyjne. Jak tłumaczy dyrektor CSK Maciej Zabelski, dzięki temu szpital mógł otworzyć drugie wejście do placówki rozdzielając dwa strumienie osób wchodzących: pacjentów od pracowników szpitala.
 
- To rozwiązanie w istotny sposób zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne oraz poprawi komfort – komentuje Dyrektor CSK i z-ca Dyrektora UCK WUM, Maciej Zabelski.
 
To kolejna faza testów budowanego rozwiązania objęcia dużych przestrzeni systemami termowizyjnymi, które mają rozpoznać osobę z gorączką i rejestrować jej ruch w obiekcie. Docelowo dane z wielu kamer termowizyjnych będą gromadzone i analizowane w jednym systemie informatycznym. Jak informuje WUM, konsorcjum jest w trakcie rozmów z potencjalnymi partnerami.
 
źródło: WUM
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz