Minister zdrowia o zasadach obowiązujących w lokalach wyborczych

26 Czerwca 2020, 16:45 Łukasz Szumowski (MZ)

W niedzielę (28 czerwca) odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich w Polsce. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dziś na antenie Polskiego Radia przypomniał o zasadach sanitarnych obowiązujących w lokalach wyborczych. 

– W lokalach wyborczych należy stosować znane i skuteczne metody zapobiegania infekcjom: dystans, maseczki, dezynfekcja rąk, ilość osób na powierzchnię danego lokalu (limit osób w lokalu wyborczym) – mówił na antenie Polskiego Radia minister zdrowia.

W lokalach wyborczych za przestrzeganie norm sanitarnych w lokalach wyborczych odpowiada komisja wyborcza.

- Jestem przekonany, że też we własnym interesie komisja będzie dyscyplinowała osoby, które będą chciały wejść w większej grupie, czy nie nosić maseczki – dodał minister.

Minister podkreślił, że lokale wyborczy nie mają obowiązku wydawania jednorazowych zestawów długopisów i rękawiczek. - Wystarczająca jest dezynfekcja rąk, długopisów i powierzchni - stwierdził Łukasz Szumowski.

– Cały czas apeluję, byśmy trzymali dystans od siebie, zakładali maseczki w pomieszczeniach. To działa. Na przykład w USA prognozy mówią, że tylko takie działania zapobiegną śmierci wielu osób – zaznaczył minister.

źródło: Polskie Radio

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz