Tylko 5,5 tys. testów na Covid-19 w ciągu doby. Ministerstwo wyjaśnia

29 Czerwca 2020, 12:04 diagnosta diagnostyka koronawirus wymaz covid epidemia pandemia
29 Czerwca 2020, 12:04

Jak informuje resort zdrowia w porannym komunikacie, "w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,5 tys. testów" na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. To blisko pięciokrotny spadek w porównaniu do ostatnich dni. 

W ciągu doby wykonano ponad 5,5 tys. testów - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie od początku epidemii pobrano 1 499 540 próbek i przetestowano 1 338 503 osób.

Liczba zakażeń potwierdzonych diagnostycznie wynosi 34 154.

Ostatnio tak niski wskaźnik wykonanych testów wśród społeczeństwa resort zdrowia raportował do pierwszego tygodnia kwietnia. Od 10. kwietnia liczba testów na obecność koronawirusa w Polsce wykonywanych dziennie przekroczyła barierę 10 tys. Już w maju testowaliśmy każdego dnia ponad 20 tys. osób. Z czego więc wynika tak drastyczny spadek pobranych próbek?

Zapytany o spadek w diagnostyce  COVID-19 w ciągu ostatniej doby, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, w poniedziałek stwierdził, że "jednodniowy spadek był związany z końcem akcji przesiewowego badania na Śląsku".
 

-Wszystkie testy są zlecane zgodnie ze wskazaniami lekarza. Nikt nikomu dostępu do testów nie ogranicza - podkreślił wiceminister Janusz Cieszyński i dodał, że  "to pojedynczy przypadek" a "liczba testów wzrośnie do 20 tys. dziennie" w ciągu najbliższych dni.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz