Przegląd prasy: MZ zawiadamia służby ws. sieci aptek

30 Czerwca 2020, 8:30 prasa

Niezdrowy dostęp do danych – Dziennik Gazeta Prawna – MZ zawiadamia służby ws. „Nielegalnego pozyskiwania danych z najpilniej strzeżonego państwowego rejestru” przez sieć aptek Gemini.

Lekarstwa na nowo czy po staremu – Dziennik Gazeta Prawna - „Autorzy ustawy o Funduszu Medycznym przekonują, że wszyscy muszą wziąć na siebie ryzyko wprowadzenia leków, które są drogie, a ich skuteczność nie do końca znana.”

Kierownik laboratorium na cały etat - Dziennik Gazeta Prawna – Minimalne normy zatrudnienia diagnostów w medycznym laboratorium, możliwość wykonywania zawodu w formie praktyk, obowiązek ustawicznego kształcenia i sześć dni urlopu szkoleniowego – to niektóre z przepisów, które wprowadzić ma ustawa o medycynie laboratoryjnej.

Resort finansów rezygnuje ze 170 mln zł - Rzeczpospolita - Proponowane odsunięcie wejścia w życie akcyzy na e-papierosy i wyroby o trzy miesiące będzie kosztowało budżet państwa o 170 mln zł.

Przyspieszona cyfryzacja medycyny – Rzeczpospolita – Rozmowa z Markiem Witulskim z Siemens Helthineers nt. roli AI w medycynie, robotach chirurgicznych i telemedycynie.

Są coraz większe możliwości leczenia – Rzeczpospolita – Rozmowa z prof. Johanem F. Vansteenkiste nt. leczenia raka płuc.

Równe szanse dla wszystkich pacjentów – Rzeczpospolita – „Leczenie nowotworów należy do najbardziej innowacyjnych – chorzy mogą żyć latami bez objawów choroby. Ale nie wszyscy mają do niego dostęp”.

To dopiero początek epidemii - Rzeczpospolita - "Jest znacznie więcej zakażonych niż podaje MZ" - ocenia immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Gostynin: ósmy dzień głodówki – Gazeta Wyborcza – W ośrodku w Gostyninie trwa głodówka pacjentów – posiłków nie przyjmują 32 osoby.

Dodatki

Choroby cywilizacyjne. Choroby tabu – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz