Trwają konsultacje Programu Prac WHO Europe

01 Lipca 2020, 13:48 who swiatowa organizacja zdrowia

Trwają konsultacje społeczne Programu Prac dla Regionu Europejskiego Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization – WHO) – „Wspólne działanie na rzecz zdrowia” – ang. „United Action for Better Health”. Co znajduje się w dokumencie i do kiedy można zgłaszać uwagi?

Założenia dokumentu

Program określa przyszłe priorytety prac Biura Regionalnego WHO na Europę w oparciu o mandat, który Dyrektor Regionalny WHO dla Europy - dr Hans Henri P. Kluge - otrzymał od państw członkowskich po jego wybraniu w zeszłym roku. Dokument przedstawia przyszłościową wizję wsparcia, jakiego WHO może udzielić państwom w celu lepszego spełniania oczekiwań obywateli w zakresie zdrowia. Założenia programu opierają się na czterech filarach dotyczących następujących obszarów: zdrowie behawioralne; zdrowie psychiczne; e-zdrowie; szczepienia. Ramy czasowe dokumentu zostały określone na lata 2020-2025.

Dokument zostanie skierowany także do ministrów i przedstawicieli sektora zdrowotnego z 53 państw członkowskich w Regionie Europejskim WHO w celu jego przyjęcia na dorocznym posiedzeniu zarządu WHO, 70. sesji Regionalnego Komitetu WHO dla Europy, we wrześniu tego roku.

Do kiedy konsultacje?

WHO zachęca wszystkich do udziału w konsultacjach on-line, które potrwają do 18 lipca br. Dr Kluge podkreśla, że uwagi do programu może złożyć każda osoba, a przekazane informacje będą cenne w ustalaniu przyszłych priorytetów zdrowotnych dla Regionu - „Wasze odpowiedzi będą bezcenne w mapowaniu naszej wspólnej podróży w nadchodzących miesiącach i latach, zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie Europejczykom”.

Więcej o Programie tutaj.

Uwagi w ramach konsultacji można składać tutaj.

dr Paweł Koczkodaj

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz