Od lipca wyższa wycena za obsługę e-skierowań w POZ i AOS

02 Lipca 2020, 9:53 pielęgniarka pacjentka komputer konsultacja

Z dniem 1 lipca w życie weszło zarządzenie prezesa NFZ ws. premiowania placówek ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) i podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) za obsługę e-skierowań. 

O planach Funduszu w zakresie premiowania AOS-ów za świadczenie e-usług informowaliśmy tutaj. W toku konsultacji Fundusz zdecydował się także premiować placówki POZ.

Zmiany dają możliwość premiowania poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne, w miejsce dotychczas stosowanych tradycyjnych, papierowych skierowań.

Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia. W przypadku AOS - zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej.

Jak wycena za e-skierowania w AOS?

Jaka wycena za e-skierowania w POZ?


-To kolejne z rozwiązań promujących wdrożenie e-usług w ochronie zdrowia, które wpisują się w model płacenia za wynik – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Przypomina też, że od 2021 e-skierowania będą obowiązkowe. Warto więc skorzystać z zachęty, zanim ta - jak miało to miejsce w przypadku e-recept- wygaśnie wraz z zakończeniem okresu przejściowego.

Kompendium wiedzy dot e-skierowań dostępne jest TUTAJ

źródło: zarządzenie NFZ


Załączniki:
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz