Wiceminister Zdrowia: Rada NFZ w ciągu kilku dni

06 Lipca 2020, 12:31 Janusz Cieszyński (MZ)
06 Lipca 2020, 12:31

Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński, w odpowiedzi na pytanie Polityki Zdrowotnej, poinformował, że w ciągu kilku dni powołany zostanie nowy skład Rady NFZ. Obecna zakończyła swoją kadencję w marcu. O sprawie pisaliśmy 2 tygodnie temu.

Narodowy Fundusz Zdrowia to instytucja z ponad 100-miliardowym budżetem, więc jej prace nie powinny być paraliżowane przez opóźnienia w powołaniu nowej Rady. Jak poinformował nas wiceminister Janusz Cieszyński "ustawa upoważniła ministra zdrowia do wykonywania czynności, skład na czas pandemii pozostał ten sam, a powołanie nowej rady nie było w dobie epidemii priorytetem." Wiceminister Cieszyński dodał także, że sugestie na temat innych powodów odłożenia jej powołania są nieprawdziwe. 

 

 

Rada NFZ - co to jest?

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym prezesa Funduszu a także organem kontrolnym. Rada zatwierdza m.in. sprawozdania z działalności Funduszu za poprzedni rok oraz projekty planu finansowego na kolejne lata. Plan finansowy NFZ powinien zostać ogłoszony do 15 lipca. W skład Rady NFZ wchodzi 10 członków, powołujeją minister zdrowia na 5 letnią kadencję.

 

 

Polecamy także:

2 mld zł dla NFZ

NFZ działa bez rady, jak długo jeszcze 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz