Przegląd prasy: minister zdrowia o odwrocie wirusa

07 Lipca 2020, 9:00 prasa

Epidemia jest teraz w odwrocie - Rzeczpospolita - Rozmowa z ministrem zdrowia nt. sytuacji epidemicznej w kraju. "Pójście na wybory jest bezpieczniejsze niż zakupy" - ocenia minister zdrowia.

Szpitale w wirusowym potrzasku – Gazeta Wyborcza – Wypowiedzi dyrektorów szpitali jednoimiennych zakaźnych o ich sytuacji po przywróceniu trybu pracy sprzed COVID-19.

Boiska przy szpitalach receptą na zdrowie psychiczne - Dziennik Gazeta Prawna - Do tworzenia na terenie placówek psychiatrycznych przestrzeni rekreacyjnych, z których będą mogli skorzystać chory, zachęca rzecznik prac pacjenta. Lecznice mogą ubiegać się w tym cel o dotacje.

Faktyczne zmiany zasad odpowiedzialności karnej lekarzy za błędy medyczne według tarczy 4.0 – Dziennik Gazeta Prawna – Opinia adw. Dr Łukasza Pilarczyka, prawnika Filipiak Babicz Legal, w sprawie nowelizacji art.37a kodeksu karnego w ramach tarczy antykryzysowej.

Koronawirus przyspieszył rozwój e-zdrowia – Puls Biznesu - Rozmowa z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim o rozwoju systemów e-zdrowia.

Mercator urósł na dostawach rękawiczek - Puls Biznesu - Kapitalizacja spółki producenta środków ochronnych od początku pandemii wzrosłą dziesięciokrotnie. Kurs ponownie skoczył po komunikacie o kontraktach na dostawę rękawic do USA, Australii i Wielkiej Brytanii. 

Nowy partner z Korei - Parkiet - Spółka biotechnologiczna GenXone, w której udziały posiada Medcamp, podpisała umowę z koreańską spółką Seegene. Polska firma przeprowadzi ewaluację nowego testu genetycznego do diagnostyki Covid-19 i 17 innych wirusów oddechowych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz