Rosja: to pierwszy lek, który walczy z wirusem a nie objawami

09 Lipca 2020, 14:02 leki

Rosja zatwierdziła nowy lek przeciwwirusowy do leczenia pacjentów z COVID-19 Coronavir. Lek jest trzecią zarejestrowaną w Rosji terapią ukierunkowaną na leczenie COVID-19. 

W badaniu klinicznym z udziałem 110 pacjentów z zakażeniem COVID-19 o nasileniu łagodnym lub średnim stwierdzono, że lek jest "wysoce skuteczny w hamowaniu replikacji nowego koronawirusa". 

- Coronawir jest jednym z pierwszych leków w Rosji i na świecie, który nie leczy powikłań spowodowanych przez SARS-CoV-2, ale walczy z samym wirusem - oświadczył producent R-Pharm.

Jak podaje producent, w badaniu klinicznym poprawę stanu zdrowia w siódmym dniu terapii stwierdzono u 55 proc. przypadków ambulatoryjnych, w porównaniu z 20 proc. pacjentów, u których stosowano standardową terapię etiotropową.

Ponadto wyniki badań wskazują, że już 5 dnia terapii, brak obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie odnotowano u 77,5 proc wszystkich pacjentów.

- Globalna praktyka kliniczna i przeprowadzone przez nas badanie kliniczne potwierdziły, że Coronavir znacznie szybciej zatrzymuje infekcję w wyniku skutecznego zablokowania replikacji wirusa - powiedział Michaił Samsonow, dyrektor medyczny R-Pharm.

źródło: Reuters

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz