Minister Zdrowia o II turze wyborów

13 Lipca 2020, 14:45 wybory komisja wyborcza urna

Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Komisja Wyborcza dołożyły wszelkich starań, żeby cały proces wyborczy był "maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków" w kwestii epidemii - zapewniał w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wyraził przekonanie, że tak jak po pierwszej turze, również po drugiej nie będzie zwiększonej zachorowalności.

- Wysoka frekwencja w obu turach wyborów prezydenta pokazuje dojrzałość polskiej demokracji i to, że Polacy wiedzą, że mają naprawdę decydujący głos - mówił podczas briefingu minister zdrowia.

Jak podkreślał, Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Komisja Wyborcza dołożyły wszelkich starań, żeby cały proces wyborczy był "maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków" w zakresie epidemii.

- Bardzo dokładnie obserwowaliśmy pierwszą turę, bezpieczeństwo w lokalach, i nie zaobserwowaliśmy zwiększonej zachorowalności. Jestem przekonany, że po drugiej też nie zaobserwujemy - wyraził przekonanie Ł.Szumowski.

Porównując ryzyko zakażenia w lokalach wyborczych i sklepach wskazywał, że "lokale wyborcze są bezpieczniejsze niż sklepy", ponieważ w sklepie "często zapominamy o wymogach sanitarnych, a w lokalu wyborczym ktoś nam o nich przypominał".

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz