Przegląd prasy: lekarze znów chcą wyjść na ulicę

14 Lipca 2020, 9:00 prasa

Lekarze znów chcą wyjść na ulicę - Rzeczpospolita - Medycy zapowiadają protest przeciw zaostrzeniu kodeksu karnego, choć resort zapewnia, że przepis ich nie dotyczy.

Było szczepienie, jest miejsce w żłobku - Rzeczpospolita- Ujawnienie informacji o szczepieniu dziecka w celu przyjęcia do publicznej placówki nie narusza RODO.

Łatwiej o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - Rzeczpospolita - EKUZ można już wyrobić przez Internet. Warunkiem jest posiadanie IKP.

Afryka przestaje się opierać wirusowi - Dziennik Gazeta Prawna - Pandemia dotychczas nie przybrała w Afryce tak katastrofalnych rozmiarów jak w Amerykach, ale "to się może szybko zmienić".

Błędy medyczne jako przestępstwa uprzywilejowane - Dziennik Gazeta Prawna- Samorząd lekarski proponuje by wyodrębnić w kodeksie karnym typy uprzywilejowanych przestępstw, które mogą nieumyślnie popełnić osoby wykonujące zawód medyczny.

Poród rodzinny bez testu na koronawirusa - Dziennik Gazeta Prawna -  Nieuzasadnione jest żądanie wykonanie testu na COVID-19 od osób towarzyszących w porodzie - informuje NFZ.

NRL: szpitale jednoimienne muszą wrócić do normalności - Dziennik Gazeta Prawna - O przedstawienie transparentnych zasad przekształcania szpitali jednoimiennych, a także o reorganizację pracy tak, by oddziały specjalistyczne mogły co najmniej częściowo funkcjonować w starym trybie - apeluje Naczelna Rada Lekarska.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz