PZ: Maciej Miłkowski oddelegowany na urlop

17 Lipca 2020, 8:29 maciej milkowski miłkowski

Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia został oddelegowany na urlop przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego - wynika z informacji Polityki Zdrowotnej. Decyzja prawdopodobnie zapadła w ostatniej chwili. Jeszcze dzisiaj minister Miłkowski miał zaplanowane spotkania i uczestnictwo w wydarzeniach publicznych.

 - W najbliższych dniach i tygodniach wszyscy ministrowie będą wykorzystywać zaległy urlop. Jest to obowiązek wynikający z Kodeksu Pracy. Urlop zaległy ma wykorzystać także minister Maciej Miłkowski.  - tłumaczy decyzję lakonicznie rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że w myśl zarządzenia Ministra Zdrowia ws. zakresu czynności Sekretarzy Stanu i Podsekretarzy Stanu oraz Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Zdrowia," Podsekretarz Stanu Maciej Miłkowski: 1) inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez Departament Polityki Lekowej i Farmacji; 2) nadzoruje działalność Narodowego Instytutu Leków w Warszawie".

Ponadto zarządzenie stanowi, że M. Miłkowskiego zastępuje Podsekretarz Stanu Sławomir Gadomski, jednak Minister Zdrowia może każdorazowo ustalić inny porządek zastępstw.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz