Dziś w Sejmie pierwsze czytanie projektu o Funduszu Medycznym

20 Lipca 2020, 9:53 kalendarz

Dziś (20 lipca br.) wieczorem sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się projektem ustawy o Funduszu Medycznym.

Na poniedziałek (20 lipca br.) na godz. 19 zaplanowano w Sejmie posiedzenie Komisji Zdrowia i pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o Funduszu Medycznym (druk nr 457).

Uzasadnienie ma przedstawić zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha oraz podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek.

Pierwotnie posiedzenie komisji w sprawie tego projektu było zaplanowane w ubiegłym tygodniu we wtorek, jednak zostało przełożone  na kolejny tydzień Posiedzenie komisji ws. Funduszu Medycznego przełożone. Jak informowało biuro sejmowej Komisji Zdrowia wynikało to z ograniczeń w pracach Sejmu związanych z koronawirusem i pierwszeństwa prac nad projektami, których drugie czytanie zaplanowano na najbliższym posiedzeniu.

Projekt opisywaliśmy tutaj Fundusz medyczny - prawnicy analizująUstawa o Funduszu Medycznym - co zmieni w przepisach refundacyjnych?Projekt ustawy o Funduszu Medycznym w Sejmie, M. Miłkowski: pacjenci będą krócej czekać na przełomowe terapie

Projekt budzi kontrowersje m.in. co do źródeł finansowania Potrzebna gwarantowana ustawowo wysokość Funduszu Medycznego?, Lekarze rodzinni negatywnie o projekcie Funduszu Medycznego,  ale także braku udziału strony społecznej podczas planowanych prac komisji sejmowej Prace nad Funduszem Medycznym bez udziału strony społecznej.

Źródło: Sejm

BPO

Polecamy także: 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz