Wielka Brytania: umowy na dostawę łącznie 230 mln dawek szczepionek COVID-19

20 Lipca 2020, 10:46 wielka brytania united kingdom

Wielka Brytania podpisała umowy między trzema producentami biotechnologicznymi, gwarantując tym samym dostęp do 90 mln dawek potencjalnych szczepionek przeciw COVID-19.  

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii, ten podpisał umowę gwarantującą dostawę 30 mln dawek eksperymentalnej szczepionki od BioNTech i Pfizer oraz umowę na 60 mln dawek potencjalnej szczepionki od Valneva z gwarancją dostaw kolejnych 40 mln dawek, w przypadku gdy kandydat Valnevy okaże się skuteczny i bezpieczny.

Wielka Brytania do tej pory zabezpieczyła dostęp łącznie do 230 mln dawek potencjalnych szczepionek przeciw koronawirusom. Wcześniej rząd Wielkiej Brytanii podpisał umowę z AstraZenecą, na mocy której firma dostarczy 100 mln dawek potencjalnej szczepionki, opracowywanej we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, minister ds. Strategii biznesowej, energetycznej i przemysłowej Alok Sharma poinformował, że Wielka Brytania zabezpieczyła także milion dawek terapii wykorzystującej przeciwciała neutralizujące COVID-19 od AstraZeneca. Leczenie o ma być dostępne dla osób, które nie będą mogły się zaszczepić.

Jednocześnie NHS uruchomił rejestr badań szczepionek Covid-19. Jak poinformowano do października otwarta pozostaje rekrutacja 0,5 mln ochotników do testowania nowych szczepionek i terapii.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz