Komisja Zdrowia z negatywną opinią dla ustawy covidowej

23 Lipca 2020, 10:20 sejm

Komisja zdrowia w środę zaopiniowała negatywnie projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu. 

Za odrzuceniem projektu ustawy w całości zagłosowało 19 członków Komisji. Przeciw było 17. Przeciw ustawie opowiedzieli się przedstawiciele KO, Lewicy, PSL/Kukiz'15 i Konfederacji. Za odrzuceniem ustawy zagłosowały też dwie posłanki PiS: Barbara Dziuk i Violetta Porowska.

Zobacz: Komisja Zdrowia o ochronie zdrowia w czasie i po pandemii. Pionizacja NFZ. Pakiety wyborcze

Przypomnijmy, że projekt wprowadzał zmiany w wielu ustawach. Założeniem projektu było ułatwienie kształcenia medyków w ochronie zdrowia, wsparcie procesów cyfryzacji, zmiany w zakresie dopuszczenia do obrotu niecertyfikowanych produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jedna z wnioskowanych poprawek mówiła także o pionizacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

W toku wieczornych posiedzeń Komisji Zdrowia do projektu ustawy przewodniczący Komisji Zdrowia Tomasz Latos wniósł również poprawkę mówiącą o rekompensacie kosztów związanych z organizacją majowych wyborów dla Poczty Polskiej z budżetu Krajowego Biura Wyborczego. (Czytaj: Posłowie sygnalizują: "wrzutki" wyborcze do ustawy o ochronie zdrowia)

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz