Michał Dworczyk: ARM nie była dobrze przygotowana strukturalnie

29 Lipca 2020, 15:41 dworczyk

Pandemia pokazała obszary, gdzie są zaniedbania - mówił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako jeden z obszarów wskazał na Agencję Rezerw Materiałowych (ARM).

- Łukasz Szumowski znakomicie wywiązał się z zadań, które stały przez Ministerstwem Zdrowia. Pandemia pokazała obszary, w których są zaniedbania. Na przykład funkcjonowanie Agencji Rezerw Materiałowych - mówił gość programu Edyty Hołdyńskiej, wPolsce.pl był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz również: Szef KPRM: mamy poważne problemy ze środkami ochrony

- Okazało się, że ta instytucja wymagała i jeszcze wymaga zmian, tak by efektywniej odpowiadała na wyzwania, które mogą stać przed Rządem i administracją - zaznaczył.

Prowadząca zwróciła uwagę na to, że ARM pozostaje pod nadzorem resortu klimatu.

Jak zauważył Michał Dworczyk: "to kolejny resort, pod który podlegała ta instytucja". Jak mówił Agencja Rezerw Materiałowych "przechodziła w ostatnich latach przez trzy, cztery resorty, jako niechciany dodatek". Dodał, że pokłosiem tak przedmiotowego traktowania strategicznej dla kraju agencji, było jej nieprzygotowanie.

- Agencja Rezerw Materiałowych) przechodziła przez 3-4 resorty jako niechciany dodatek. W konsekwencji nie była dobrze przygotowana strukturalnie. Od lat nie było tam zmian - mówił Michał Dworczyk.

Takich przykładów można by było mnożyć - mówił w kontekście planowanych zmian w Rządzie. - Wyciągamy wnioski i chcemy wprowadzać zmiany, by Rząd dobrze funkcjonował - dodał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz