Senat: odwołane posiedzenia komisji. Powód - koronawirus

03 Sierpnia 2020, 9:48 Senat

Zaplanowane na poniedziałek (3 sierpnia) na godz. 14 posiedzenie senackiej komisji zdrowia, która miała zająć się rozpatrzeniem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu - zostało odwołane i przełożone na przyszły tydzień. Powodem jest koronawirus u jednego z senatorów. Wszystkie posiedzenia komisji oraz posiedzenie Izby Wyższej przełożone zostały na kolejny tydzień.

Zaplanowane na ten tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia - poinformował w weekend marszałek Tomasz Grodzki. Powód to choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który sam w mediach społecznościowych poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem.

Posiedzenie Senatu odbędzie się więc w następnym tygodniu. Na ten termin zostały też przełożone posiedzenia senackich komisji.
 
Chodzi m.in. o posiedzenie senackiej komisji zdrowia, która ma zająć się rozpatrzeniem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu. Do ustawy na etapie prac Sejmu wprowadzono poprawki zakładające m.in. pionizację Narodowego Funduszu Zdrowia, zmiany w refundacji w ramach programów lekowych w przypadku "wylistowania" jakiegoś leku, ale także m.in. rekompensatę dla Poczty Polskiej za organizację niedoszłych wyborów korespondencyjnych. Sejm: rekompensata dla Poczty i nowela nieistniejącej ustawyKomisja Zdrowia przeciw pionizacji NFZ i rekompensacie dla Poczty PolskiejPoprawka do ust. covid-owej o programach lekowych. Co zmienia?
 
We wtorek mają zostać przeprowadzone testy na koronawirusa wśród senatorów i pracowników Kancelarii Senatu, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z senatorem Janem Filipem Libickim (KP-PSL). Wyniki mają być znane w środę. Od nich zależy też to, którzy  senatorowie będą mogli wziąć ewentualnie udział w czwartkowym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego ma odbyć się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy.
 
BPO
 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz