Wiceminister zdrowia: szczepienia przeciwko grypie kuleją (video)

04 Sierpnia 2020, 11:38

W kontekście ewentualnego pojawienia się drugiej fali koronawirusa na jesieni, co może nałożyć się na sezonową grypę, bardzo ważne jest, aby więcej osób zaszczepiło się przeciwko grypie - przekonuje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak przyznaje w rozmowie z Polityką Zdrowotną W. Kraska, obecnie największy problem to jesień i pojawienie się ewentualnej drugiej fali epidemii, a także jednocześnie sezonowa grypa. - Szczepienia przeciwko grypie w Polsce troszkę kuleją - ocenia i przypomina, że wskaźnik wyszczepialności wynosi nieco powyżej 4 proc.

Upowszechnienie szczepień przeciwko grypie było jednym z zagadnień ostatniego posiedzenia Rady ds. Chorób Zakaźnych Medycznej Racji Stanu Choroby zakaźne: Solidarność to gwarancja przetrwania

- W kontekście ewentualnego wirusa na jesieni bardzo ważne byłoby, aby więcej osób zaszczepiło się przeciwko grypie - przekonuje W. Kraska i podkreśla, że szczególnie dotyczy to grup ryzyka, jak osoby starsze, z chorobami współistniejącymi, ale również personel medyczny.

Wiceminister przekonuje, że szczepienia to prosta i skuteczna droga do tego, abyśmy pozbyli się wielu schorzeń. Przyznał, że ministerstwo analizuje ewentualne rozszerzenie kalendarza szczepień m.in. o rotawirusy.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz