M.Sutkowski: choroby zakaźne, to nie tylko COVID-19 (video)

06 Sierpnia 2020, 10:44

- COVID-19 uświadomił nam, że choroby zakaźne są poważnym problemem, także w Polsce - podkreśla dr Michał Sutkowski, przewodniczący Rady Ekspertów ds. Chorób Zakaźnych Medycznej Racji Stanu, Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Jakie jeszcze inne zagrożenia w zakresie chorób zakaźnych są aktualnie wyzwaniem w naszym kraju?

O tym, jakiego rodzaju zagrożenia, poza aktualną epidemią koronawirusa, stanowią wyzwanie w zakresie chorób zakaźnych dyskutowali eksperci podczas ostatniego posiedzenia Rady ds. Chorób Zakaźnych Medycznej Racji Stanu Choroby zakaźne: Solidarność to gwarancja przetrwania

Jak powiedział w rozmowie z Polityką Zdrowotną dr M. Sutkowski, Medyczna Racja Stanu zwracała uwagę na innego rodzaju zagrożenia niż COVID-19, który uświadomił nam, że choroby zakaźne są poważnym problemem, także w Polsce.

Dr M. Sutkowski, relacjonował, że eksperci wskazywali m.in. na Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C ale także upowszechnienie szczepień przeciwko rotawirusów, grypie, pneumokoków, HPV, ale również potrzebę ambulatoryjnego leczenia w kierunku HIV.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz