Sejm przesuwa posiedzenie przez koronawirusa

03 Sierpnia 2020, 14:15 sejm

Planowane na piątek posiedzenie Sejmu zostanie przesunięte na inny termin, o którym zdecyduje Prezydium Sejmu w poniedziałek wieczorem. Powodem jest zakażenie koronawirusem u jednego z senatorów. Planowane na ten tydzień posiedzenie Senatu zostało przesunięte na przyszły tydzień. Sejm w piątek miał zająć się stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw, w tym. o podatku cukrowym.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował o przesunięciu zaplanowanego na ten tydzień posiedzenia Izby na 11-13 sierpnia.Senat: odwołane posiedzenia komisji. Powód - koronawirus

Z kolei organizacją pracy Sejmu zajmie się zwołany na godz. 20 w poniedziałek Konwent Seniorów. Przesunięcie posiedzenie Sejmu zaplanowanego na 7 sierpnia br. wynika z odwołania obrad Senatu.

Posłowie w piątek mieli zająć się m.in. uchwałą Senatu o odrzucenie ustawy wprowadzającej tzw. sugar tax, czyli ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. 

Ponadto Sejm miał zająć się stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw, w tym ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu. Chodzi o ustawę, do której w ramach poprawek wprowadzono m.in. pionizację NFZ, a także zapisy dotyczące ustawy refundacyjnej i programów lekowych, ale także np. rekompensatę dla Poczty Polskiej za organizację niedoszłych wyborów korespondencyjnych. Sejm: rekompensata dla Poczty i nowela nieistniejącej ustawyKomisja Zdrowia przeciw pionizacji NFZ i rekompensacie dla Poczty PolskiejPoprawka do ust. covid-owej o programach lekowych. Co zmienia?

Na czwartek 6 sierpnia planowane jest Zgromadzenie Narodowe, w trakcie którego prezydent Andrzej Duda ma złożyć przysięgę.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz