GIS wycofuje jedną partię wędlin z Biedronki. Powód - bakteria

05 Sierpnia 2020, 13:05 GIS logo

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu jednej partii produktu pn. „Mielonka tyrolska” Kraina Wędlin, ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria Monocytogenes.

 Jak ostrzega GIS, spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Chodzi o produkt: Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g

Numer partii: 02035S

Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020.

Producent to SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, a dystrybutorem jest Jeronimo Martins Polska S.A. czyli właściciel sieci sklepów Biedronka.

GIS podkreśla, że 30 lipca br. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy – Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu.

"Wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu" - informuje GIS.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanej partii.

Jak podkreśla GIS, nie należy spożywać produktu „Mielonka Tyrolska” oznaczonego numerem partii i terminami przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie. Zaś w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Źródłó: GIS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz